Ulaşım ve Trafik Etüdü Hazırlanması

Ulaşım ve Trafik Etüdü, yapılması planlanan karma kullanım, kompleksler ve ulaşım ve trafik yükü çekecek olan alışveriş merkezleri, oteller, hastaneler, ticaret merkezleri, organize sanayi alanları vb. tesisler için yapılan projeler bütünlüğüdür.

Çevresindeki mevcut ve yapımı devam eden, planlanan ulaşım altyapısı (Kavşak ve Karayolu), Kompleks çevresindeki yol ve kavşaklar ile Kompleks giriş-çıkış kesiminde oluşacak problemler, Kompleks içi yollar ile ilişkilendirilmesi, trafik mikrosimülasyonu ortamında test edilmesi ile Kompleksinin giriş-çıkış kapı ve kesimleri ile varsa iç yollarının trafik sirkülasyonunun kontrolü, giriş-çıkış kesimleri düzenleme önerilerinin sunulması, komşuluğundaki Komplekslerin etkisi, Komplekse ulaşımı sağlayan ara yolların güzergahlarının geometrik açıdan kontrolü ile Ulaşım ve Trafik Etüdü sonunda ortaya çıkacak önerilerin öncelikle işverene, sonra ilgili belediyesinin ulaşım ve trafikle alakalı birimlerine sunulması ve ihtiyaç hallerinde ruhsata esas projenin UKOME ve UTK kararının alınmasına ilişkin bürokratik iş ve işlemlerin yürütülmesi işidir.

Ulaşım ve Trafik Etüdü Hazırlanması işi aşağıda belirtilen adımlarla gerçekleştirilmektedir.

  1. Projeye Dair Bilgilerin Toplanması ve Değerlendirilmesi
  2. Yolculuk Talep Tahminlerinin Belirlenmesi
  3. Ulaşım Modelinin Oluşturulması
  4. Öneri Projelerin Onaylanması
  5. Projenin Onayı ve İnşaat Ruhsat İçin Gerekli Olan UKOME Kararının Alınmasına İlişkin Bürokratik İş ve İşlemlerin Yürütülmesi

UKOME ve UTK Karar Süreçlerinin Takibi

WhatsApp
Teklif Al!
Merhaba!
Size nasıl yardımcı olabiliriz?
İletişime geçmek için lütfen "WhatsApp" kısmına tıklayınız.